Lovely-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Lovely Anime te asteapta cu bratele deschise! Crantzy va intampina cu brioşe ^_^
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 BigBang

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Struffy

Struffy


Mesaje : 19
Data de inscriere : 25/08/2010

BigBang Empty
MesajSubiect: BigBang   BigBang EmptyJoi Aug 26, 2010 3:33 am

BIGBANG


Că tot observ sute de fani ai trupei. M-am gândit să deschid prima dată acest topic.
Prima parte v-a conţine câteva informaţii despre trupă, iar cea dea două parte, un chestionar pentru voi, legat de membri şi cântecele lor :].


~~~



INFORMAŢII

Big Bang este o trupă formată din 5 băieţi, iar atunci când s-au lansat au fost consideraţi noua imagine a casei lor de discuri, YG Entertainment.

Deşi debutul lor a fost oarecum bun, au cunoscut succesul abia după ce au lansat piesa “Lies”, care i-a ajutat să se propulseze cu adevărat pe scena muzicală japoneză.

Au primit numeroase premii, printre care “Piesa Lunii”, “Piesa Anului” şi “Cel mai bun grup masculin” în 2006 şi lista continuă. Ultima piesă lansată se numeşte “Lollipop” şi este un feat cu 2NE1, un grup de fete de la aceeaşi casă de discuri la care sunt şi ei. Deocamdată băieţii au luat o pauză, fiecare dintre ei lucrând şi la proiecte solo.

~~~



CHESTIONAR


1. Care este membrul vostru preferat al trupei?

2. De ce vă place aşa mult de el?

3. Crezi că pe viitor trupa v-a avea mult mai mult succes?

4. Dacă ar avea un concert în România, cum ai face rost de bilet?

5. O întâmplare face ca unul dintre membrii trupei, să fie un vechi prieten, cum te-ai comporta acum în faţa lui, fiind un star?

6. Crezi că vei ajunge să înt'lneşti trupa vreodată?

7. De curiozitate, credeţi că merită mult mai multă atenţie decât cea momentană?

8. Tot te aud vorbind despre trupă şi cât de grozavă este, dar ştii să enumeri minim 3 membrii ai acesteia, fără să-ţi amintească cineva sau să te uiţi pe net?

9. Crezi că numele trupei are de-a face cu Big Bang-ul? Vestitul model cosmologic?

10. Oare ar trebuii să renunţe cineva la trupă, sau să vină un nou membru?

11. De când aţi aflat de aceasta formaţie?

12. Aţi ascultat des melodiile lor, sau numai vă lăudaţi cu două melodii cunoscute de-a lor?

13. V-ar convenii ca doi dintre membrii trupei să aibă o anume relaţie... mai specială?

14. Veţi asculta mereu noile şi vechile melodii ale trupei? Sau chiar vă plictisiţi uneori de ea?

~~~



Momentan acesta a fost primul subiect deschis de către Korea Addicted :].
Vă aştept cu cea mai mare curiozitate răspunsurile şi părerile propii despre formaţia renumită, BigBang ! ^___^
Sus In jos
Buιină●dэ●сіосоιată
Admin
Buιină●dэ●сіосоιată


Mesaje : 49
Data de inscriere : 21/08/2010

BigBang Empty
MesajSubiect: Re: BigBang   BigBang EmptyJoi Aug 26, 2010 10:42 pm

1. Care este membrul vostru preferat al trupei?

T.O.P

2. De ce vă place aşa mult de el?

Este asa de...sexy <3, glumet si face rapp chiar foarte bine <3.

3. Crezi că pe viitor trupa v-a avea mult mai mult succes?

Da. Au multe sanse :]

4. Dacă ar avea un concert în România, cum ai face rost de bilet?

As face si munca de camp ca sa iau bani pentru bilet O_O.

5. O întâmplare face ca unul dintre membrii trupei, să fie un vechi prieten, cum te-ai comporta acum în faţa lui, fiind un star?

La fel cum ma comport cu un prieten. Refuz sa-l tratez ca pe un star rasfatat.

6. Crezi că vei ajunge să înt'lneşti trupa vreodată?

Poate.

7. De curiozitate, credeţi că merită mult mai multă atenţie decât cea momentană?

Da, merita. Au talent si merita mai mult.

8. Tot te aud vorbind despre trupă şi cât de grozavă este, dar ştii să enumeri minim 3 membrii ai acesteia, fără să-ţi amintească cineva sau să te uiţi pe net?

Sigur. Kwon JiYong, Choi SeungHyung, Yong Bae XD.

9. Crezi că numele trupei are de-a face cu Big Bang-ul? Vestitul model cosmologic?

Hăh..oarecum.

10. Oare ar trebuii să renunţe cineva la trupă, sau să vină un nou membru?

Nu si nu. Avand in vedere ca HyunSeung [fostul membru] a fost eliminat [rau au facut] nu ar trebui sa mai vina cineva sau sa plece cineva. Nu ar mai fi ei, ar strica echilibrul.

11. De când aţi aflat de aceasta formaţie?

De...acum 3 luni ;-?

12. Aţi ascultat des melodiile lor, sau numai vă lăudaţi cu două melodii cunoscute de-a lor?

Le-am ascultat pe toata. Toata Discografia=P~

13. V-ar convenii ca doi dintre membrii trupei să aibă o anume relaţie... mai specială?


Da<333. Nu e treaba noastra daca unul din ei are alte inclinatii sexuale ;o3

14. Veţi asculta mereu noile şi vechile melodii ale trupei? Sau chiar vă plictisiţi uneori de ea?

Da, voi asculta. Nu ma plictisesc de ea XD.
Sus In jos
http://chibi-mania.lolforum.net
Teddy
Moderator Global
Teddy


Mesaje : 129
Data de inscriere : 21/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Eu trăieşte cu marţienii!!

BigBang Empty
MesajSubiect: Re: BigBang   BigBang EmptySam Aug 28, 2010 3:17 am

1. Care este membrul vostru preferat al trupei?
G-Dragon

2. De ce vă place aşa mult de el?
Pur si simplu dupa prima melodie acultata m-am indragostit de ei

3. Crezi că pe viitor trupa v-a avea mult mai mult succes?
Da au toate sansele,sunt foarte talenati<3

4. Dacă ar avea un concert în România, cum ai face rost de bilet?
As face tot posibilul,si mai intai i-as implora pe parinti sa-mi dea bani de bilete Very Happy

5. O întâmplare face ca unul dintre membrii trupei, să fie un vechi prieten, cum te-ai comporta acum în faţa lui, fiind un star?
As incerca sa ma comport cat mai normal si sa nu par o fana nebuna

6. Crezi că vei ajunge să înt'lneşti trupa vreodată?
Daca Dumnezeu imi da un pic de noroc sper din tot sufletul sa da

7. De curiozitate, credeţi că merită mult mai multă atenţie decât cea momentană?
Da...adica din perspectiva mea da

8. Tot te aud vorbind despre trupă şi cât de grozavă este, dar ştii să enumeri minim 3 membrii ai acesteia, fără să-ţi amintească cineva sau să te uiţi pe net?
Kwang Ji-Yong,Yong Bae si Seung Ri

9. Crezi că numele trupei are de-a face cu Big Bang-ul? Vestitul model cosmologic?
Hmm...intr-un fel s-ar putea

10. Oare ar trebuii să renunţe cineva la trupă, sau să vină un nou membru?
NU... sunt perfecti asa in acest moment

11. De când aţi aflat de aceasta formaţie?
Hmm...de cateve luni de la Axu-chan

12. Aţi ascultat des melodiile lor, sau numai vă lăudaţi cu două melodii cunoscute de-a lor?
Ascult toata ziua melodii de la ei

13. V-ar convenii ca doi dintre membrii trupei să aibă o anume relaţie... mai specială?
Ăăăăăăă...nuas dori,dar daca ar fi i-as accepta asa cum sunt ^^

14. Veţi asculta mereu noile şi vechile melodii ale trupei? Sau chiar vă plictisiţi uneori de ea?
Nu m-am plictisit de ea pana acum si nu cred ca se va intampla prea repede,si da o sa ascult fiecare melodie si daca imi place o s-o ascult in cntinuare dacanu asta este nu-mi place ce sa fac?
Sus In jos
http://www.chibi-mania.lolforum.net
Cʋρcακɛ X_x
Admin
Cʋρcακɛ X_x


Mesaje : 66
Data de inscriere : 20/08/2010
Varsta : 28
Localizare : at the TeaParty

BigBang Empty
MesajSubiect: Re: BigBang   BigBang EmptyDum Aug 29, 2010 7:36 pm

1. Care este membrul vostru preferat al trupei?
Taeyang

2. De ce vă place aşa mult de el?
İi admir vocea şi e pur şi simplu HOT

3. Crezi că pe viitor trupa v-a avea mult mai mult succes?
Desigur ca da

4. Dacă ar avea un concert în România, cum ai face rost de bilet?
Bani de buzunar+bani de la parinti ar ieşi ceva Very Happy ,oricum tata face orice pentru fata lui

5. O întâmplare face ca unul dintre membrii trupei, să fie un vechi prieten, cum te-ai comporta acum în faţa lui, fiind un star?
Normal,doar şi el este un om ca toti ceilalti

6. Crezi că vei ajunge să înt'lneşti trupa vreodată?
Pff...Speranta moare ultima nu?

7. De curiozitate, credeţi că merită mult mai multă atenţie decât cea momentană?
Mereu e loc de mai bine.

8. Tot te aud vorbind despre trupă şi cât de grozavă este, dar ştii să enumeri minim 3 membrii ai acesteia, fără să-ţi amintească cineva sau să te uiţi pe net?
Seung Ri ,Kang Daesung(parca..) and Dong Young

9. Crezi că numele trupei are de-a face cu Big Bang-ul? Vestitul model cosmologic?
S-ar putea

10. Oare ar trebuii să renunţe cineva la trupă, sau să vină un nou membru?
E foarte bine aşa :X cum sunt acum

11. De când aţi aflat de aceasta formaţie?
Nu stiu exact de cand,am aflat de ceva timp de pe internet

12. Aţi ascultat des melodiile lor, sau numai vă lăudaţi cu două melodii cunoscute de-a lor?
Ascult mai mereu dar nu numai BigBang,deobicei K-pop,in general dar imi cam da batai de cap Winamp-ul

13. V-ar convenii ca doi dintre membrii trupei să aibă o anume relaţie... mai specială?
Treaba lor,fiecare cu viata lui

14. Veţi asculta mereu noile şi vechile melodii ale trupei? Sau chiar vă plictisiţi uneori de ea?
İmi plac mult melodiile,chiar daca o sa descopar alte trupe nu o sa ii uit şi nici nu o sa ma plictisesc de ei :X
Sus In jos
https://lovelyanime.forum.st
Continut sponsorizat





BigBang Empty
MesajSubiect: Re: BigBang   BigBang Empty

Sus In jos
 
BigBang
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Lovely-Anime :: Fan Clubs :: Korea Addicted-
Mergi direct la: