Lovely-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Lovely Anime te asteapta cu bratele deschise! Crantzy va intampina cu brioşe ^_^
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Info

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
^^O_FaTa^^

^^O_FaTa^^


Mesaje : 77
Data de inscriere : 29/08/2010

Info Empty
MesajSubiect: Info   Info EmptyDum Aug 29, 2010 8:42 pm

Tokyo Mew Mew sau Mew Mew Power, in varianta engleza, este o serie de manga si anime aparuta in doua limbi : engleza si japoneza si tradusa in mult mai multe limbi.

Cand cinci adolescente obisnuite descopera ca au puteri supranaturale datorita ADN-ului lor special, ele trebuie sa salveze lumea de niste fiinte extraterestre, Ciniclonii, si de creatiile lor, Predaziti. Desi scoala le ocupa cel mai mult din timp (asta nu in cazul lui Renee-Zakuro), fetele reusesc de fiecare data sa invinga, dar si sa lucreze la Cafe Mew Mew, o cafenea micuta din suburbia orasului, dar si laborator de detectare a formelor de viata extraterestre. Se metamorfozeaza folosind niste medalioane speciale, numite Medalioanele Puterii. Tokio Mew Mew este un desen manga shoujo cu fete magice, scisa de Reiko Yoshida si ilustrate de Mia Ikumi. Serialul original a fost lansat in revista Nakayoshi din septembrie 2000 pana in februarie 2003. Colectia a fost prezentata si in 7 volume de colectie de la editura Kodansha. Povestea are ca personaje 5 fete care au ADN-ul unor animale rare. Ele au abilitatea de ase transforma in Mew Mews, cu noi puteri si abilitati. Conduse de Ichigo Momomiya(alias Zoey Hanson), fetele trebuie sa protejeze Pamantul de un grup de extraterestrii care doresc sa cucereasca Terra. Tokyo Mew Mew a fost adaptat in 52 de episoade anime de Studio Pierrot. Debuteaza in Japonia, pe 6 aprilie 2002, la TV Aichi si TV Tokyo. Ultimul episod a fost pe 29 martie 2003. Doua volume din acest manga,``Tokyo Mew Mew a la mode`` a fost de asemenea derulat in revista Nakayoshi din noiembrie 2003 pana in aprilie 2004. De asemenea, doua jocuri video au la baza minunatul desen. Desenul a fost licentiat in limba engleza de TokyoPop, care a fondat alte 7 volume anime. A fost lansat in limba engleza in Regiunea 1, adica America de Nord, de 4Kids Entertainment, care a botezat-o ``Mew Mew Power``. Dar au fost lansate doar 23 de episoade din ``Mew Mew Power`` la YTV in Canada si la 4Kids Tv in Statele Unite ale Americii, din cauza ca 4Kids Tv nu avea banii necesari pentru a licentia mai mult de 26 de episoade.

Sus In jos
Teddy
Moderator Global
Teddy


Mesaje : 129
Data de inscriere : 21/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Eu trăieşte cu marţienii!!

Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info EmptyLun Aug 30, 2010 4:23 am

Este un anime foarte...colorat si dulce
Imi place,este interesant!
Cred ca preferata mea este Kikki si Corina
Nu-mi prea place de Zoey pt. ca este ceva gen Sakura dar cu mai mult curaj...
Sus In jos
http://www.chibi-mania.lolforum.net
^^O_FaTa^^

^^O_FaTa^^


Mesaje : 77
Data de inscriere : 29/08/2010

Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info EmptyLun Aug 30, 2010 3:53 pm

Nu mi se pare ca Zoey e Sakura.Ea nu soveste un baiat ca a zis ceva de baiatul pe care imi place.Sakura e ultra enervanta.
Mie imi place.S la fel de Kiki ^^.
Sus In jos
Teddy
Moderator Global
Teddy


Mesaje : 129
Data de inscriere : 21/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Eu trăieşte cu marţienii!!

Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info EmptyMar Aug 31, 2010 12:26 am

Am spus ceva gen Sakura
Este mult mai bine decat rozalia aceea!
Insa Kiki este asa deenergica si foarte dragutica,iar Corina imi place pt. ca este asa calma si imi plac puterile e :]
Sus In jos
http://www.chibi-mania.lolforum.net
^^O_FaTa^^

^^O_FaTa^^


Mesaje : 77
Data de inscriere : 29/08/2010

Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info EmptyMar Aug 31, 2010 12:30 am

Da,maimtica Kiki e foarte draguta.Imi amintesc un episod in care se inbolnavise si imi pare rau de ea.Orcum ea facea de toate in casa.
Sus In jos
Teddy
Moderator Global
Teddy


Mesaje : 129
Data de inscriere : 21/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Eu trăieşte cu marţienii!!

Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info EmptyMar Aug 31, 2010 12:33 am

Da,stiu episodul!
Dra este si foarte atletica,are un echilibri O_O perfect
Sus In jos
http://www.chibi-mania.lolforum.net
Continut sponsorizat





Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info Empty

Sus In jos
 
Info
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Lovely-Anime :: Anime :: Mew Mew Power-
Mergi direct la: