Lovely-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Lovely Anime te asteapta cu bratele deschise! Crantzy va intampina cu brioşe ^_^
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o!

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Struffy

Struffy


Mesaje : 19
Data de inscriere : 25/08/2010

In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! Empty
MesajSubiect: In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o!   In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! EmptyMar Aug 31, 2010 5:46 am

Pur şi simplu, asta era ceva nou şi ciudat, numai bun subiect de bârfit în micul nostru clubuşor -.-

~~~


Citat :
Dintotdeauna viata este riscanta pe strazile marilor orase ale lumii. Fie ca te afli in New York, Paris, Londra, Rio de Janeiro, Moscova, Ierusalim sau Bucuresti, nu conteaza: poti fi atacat, jefuit, batut sau ucis cu sange rece pentru te miri ce. Dar, nicaieri in lume, cu exceptia Coreei de Nord, nu risti sa fi executat de autoritati pentru ca ai incercat sa dai sau sa primesti un apel de pe telefonul mobil...

Un astfel de eveniment tragic a avut loc in Coreea de Nord, unde autoritatile au prins, torturat si, apoi, executat un barbat care a incalcat legea nationala ce interzice posesia si folosirea telefoanelor mobile. Omul a fost prins de militie in propriul apartament si ridicat pe loc, fara nicio explicatie. In timpul interogatoriului, barbatul a marturisit ca a vorbit cu un prieten din China despre teribilele conditii de trai din tara condusa de dictatorul Kim Jong Il. A doua zi, a fost executat prin impuscare.

Telefoanele mobile sunt interzise cu desavarsise in Coreea de Nord, autoritatile permitandu-le locuitorilor sa foloseasca doar reteaua locala de telefonie fixa. Chiar si in aceste conditii, legea s-a innasprit in ultimii ani, coreenii avand dreptul sa vorbeasca la telefon doar in capitala Phenian. Serviciile de securitate nord-coreene organizeaza, frecvent, pande de-a lungul granitei cu China, unde exista semnal pentru mobil.

~~~


Acum chiar vreau să vă aud părerea propie despre povestea asta, sau fie... acest fapt real.

Mie una îmi displace enorm, Corea de Nord e foarte primejdioasă şi periculoasă, nici nu credeam că vi auzi vre-odată aşa ceva şi tocmai din această ţară. Chiar dacă se ştie că e în ''război'' încă şi e cam comunistă ţara... e total barbar -____-'

Sus In jos
^^O_FaTa^^

^^O_FaTa^^


Mesaje : 77
Data de inscriere : 29/08/2010

In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! Empty
MesajSubiect: Re: In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o!   In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! EmptyMar Aug 31, 2010 3:49 pm

Pentru ca ai telefon mobil sa ti se intample asta ?Exagerat.Si la noi chiar daca omorii 1000 de oameni tot la inchisoare ajungi.Totusi nu imi dau seama de ce le interzis?Nu credeam ca in zilele noastre se mai intampla asa ceva.Se pare ca m-am inselat.
Sus In jos
Buιină●dэ●сіосоιată
Admin
Buιină●dэ●сіосоιată


Mesaje : 49
Data de inscriere : 21/08/2010

In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! Empty
MesajSubiect: Re: In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o!   In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! EmptyMar Aug 31, 2010 5:57 pm

De aia Coreea de Sud e mai tare >.< Dar, frate, doar ca folosesti mobile te omoara aia in bataie?:| Ce naiba..:| Si eu credeam ca unii din noi romanii suntem nebuni, dar m-am inselat. Nu suntem singurii -________- Mie mila de aia din Coreea de Nord.
Sus In jos
http://chibi-mania.lolforum.net
Teddy
Moderator Global
Teddy


Mesaje : 129
Data de inscriere : 21/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Eu trăieşte cu marţienii!!

In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! Empty
MesajSubiect: Re: In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o!   In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! EmptyMar Aug 31, 2010 10:46 pm

Da,are dreptate Alix
Frate,eu credeam ca Romania este o tara care te lasa fara cuvinte(in sensul rau)
Sa te impuste tp. ca a vorbit la telefon?!Asta este chiar o mare tampenia,saraciii oameni! Shocked
Sus In jos
http://www.chibi-mania.lolforum.net
Cʋρcακɛ X_x
Admin
Cʋρcακɛ X_x


Mesaje : 66
Data de inscriere : 20/08/2010
Varsta : 28
Localizare : at the TeaParty

In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! Empty
MesajSubiect: Re: In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o!   In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! EmptyMier Sept 01, 2010 3:19 pm

Ca naiba...
Cred ca ma omorau aia daca ma vedeau cu 2 telefoane -__-
Exagerata tara...şi comunista o.o
Sus In jos
https://lovelyanime.forum.st
Buιină●dэ●сіосоιată
Admin
Buιină●dэ●сіосоιată


Mesaje : 49
Data de inscriere : 21/08/2010

In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! Empty
MesajSubiect: Re: In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o!   In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! EmptyMier Sept 01, 2010 3:57 pm

Ceausescu, clar!:]] Astia din Nord nu au aflat ca nu mai e la moda sa fi comunist?:]]
Sus In jos
http://chibi-mania.lolforum.net
Continut sponsorizat





In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! Empty
MesajSubiect: Re: In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o!   In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o! Empty

Sus In jos
 
In Coreea de Nord un apel pe mobil te costa viata O____o!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Lovely-Anime :: Fan Clubs :: Korea Addicted-
Mergi direct la: