Lovely-Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Lovely Anime te asteapta cu bratele deschise! Crantzy va intampina cu brioşe ^_^
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Info

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
^^O_FaTa^^

^^O_FaTa^^


Mesaje : 77
Data de inscriere : 29/08/2010

Info Empty
MesajSubiect: Info   Info EmptyDum Aug 29, 2010 8:47 pm

Jigoku Shoujo (地獄少女 Jigoku Shōjo?), adică Fata Iadului, engl. Hell Girl, de asemenea cunoscut ca „Jigoku Shoujo: Girl From Hell”, ,[1][2]este o serie anime produsă de Aniplex și Studio Deen. A fost difuzat în Japonia pe numeroase canele de televiziune, inclusiv Animax.[3], Tokzo MX, MBS și altele, între 4 octombrie 2005 și 4 aprilie 2006. Urmând succesul primului sezon, a urmat o a doua serie, Jigoku Shoujo Futakomori, care a fost difuzată începând cu 7 octombrie 2006, în Japonia pe Animax.

Marea majoritate a episoadelor sunt scurte povești care prezintă suferința unei persoane diferite cauzată de unu sau mai mulți indivizi. Un website cunoscut ca Jigoku Tsūshin (Corespondența Iadului) care poate fi accesat la miezul nopții de persoana care dorește răzbunare împotriva individului care i-a cauzat suferință. După ce numele este introdus, Jigoku Shoujo (Fata Iadului) le oferă o papușă din paie cu o sfoară roșie înfășurată în jurul gâtului. Dacă ața este desfăcută, ea va duce ținta în Iad, de asemenea cel care a căutat răzbunare este trimis în Iad după moarte.


După un timp după ce numele a fost depus , persoanele sunt vizitat de Enma Ai, o fată cu ochii roșii care poartă o uniformă școlară marinărescă. Ea le dă oamenilor păpușa din paie, care este de fapt unul dintre asistenții ei. Ea le spune apoi că în cazul unei răzbunări adevărate trebuie să desfacă sfoara, iar inamicul va fi imediat trimis în Iad. Un semn negru le va apărea pe piept cu rol în amintirea persoanelor că sufletele lor vor merge în Iad imediat după moarte.


Ai este ajutată de către cei trei asistenți: Ichimoku Ren, un bărbat îmbrăcat casual care ia forma unei păpuși albastre din paie; Hone-Onna, o femeie care poarta un kimono cu obi(eșarfă) legat în față care semnifică faptul că ea este o prostituată și ia forma unei păpuși roșii din paie; și Wanyūdō, un bătrân care poartă o eșarfă roșie și uneori o pălărie, și ia forma unei păpuși negre din paie. Trio-ul o ajută pe Ai să investigheze natura clienților ei și ,de asemenea, prezintă victimelor păcatele de care au fost acuzați înainte ca Ai să îi ducă în Iad.


În episodul 8 al primului sezon, două personaje noi sunt introduse: un jurnalist pe nume Shibata Hajime un fost căutător de scandaluri și șantajist care începe să investigheze poveștile legate de Jigoku Shoujo ; și fiica lui, Tsugumi.După o întâlnire cu Enma Ai, Tsugumi începe să aibă viziuni cu lucrurile pe care Ai le vede și chiar dacă cei doi se implică din ce în ce mai mult în treburile lui Ai, Hajime dezaprobă metodele lui Ai de a-și răzbuna clienții și încearcă să îi oprească pe aceia care au contactat-o pe Jigoku Shoujo.
Sus In jos
Teddy
Moderator Global
Teddy


Mesaje : 129
Data de inscriere : 21/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Eu trăieşte cu marţienii!!

Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info EmptyLun Aug 30, 2010 4:21 am

Nu am vazut prea multe episoade,cand era pe Animax era mai mica si masperia XD Daram vazut cateva episoade si a inceput sa-mi place,dar l-au cos de pe Animaz,poate o sa-l vizionez pe nett
Este interesant!
Sus In jos
http://www.chibi-mania.lolforum.net
PookıE ×ღ×

PookıE ×ღ×


Mesaje : 31
Data de inscriere : 29/08/2010
Varsta : 26

Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info EmptyLun Aug 30, 2010 1:01 pm

Este foarte interesant, şi eu ma speriam fiindca atunci eram micuta
Uneori il mai urmaresc pe net cand am timp Very Happy
Sus In jos
^^O_FaTa^^

^^O_FaTa^^


Mesaje : 77
Data de inscriere : 29/08/2010

Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info EmptyLun Aug 30, 2010 3:50 pm

E l-am urmarit acoloaM O intrebare:Voi prindeti AnimAX?
Acolo era in Romania,iar pe net in engleza.Mai greu!
Sus In jos
Teddy
Moderator Global
Teddy


Mesaje : 129
Data de inscriere : 21/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Eu trăieşte cu marţienii!!

Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info EmptyMar Aug 31, 2010 12:24 am

Eu prin Animax pt. ca am Dolce si este perfect! <33
Si pe animex sunt in limba japoneza/engleza cu subtitrare!
Sus In jos
http://www.chibi-mania.lolforum.net
^^O_FaTa^^

^^O_FaTa^^


Mesaje : 77
Data de inscriere : 29/08/2010

Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info EmptyMar Aug 31, 2010 12:27 am

Am vazut in subtitlare in Romana atunci.
Sus In jos
Struffy

Struffy


Mesaje : 19
Data de inscriere : 25/08/2010

Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info EmptyMar Aug 31, 2010 5:56 am

Eu una prind Animax, dar hm... faza e că nu mă uit la el, cum am văzut toate animeurile, acum încerc altele noi şi vechi pe net ^^.

Să nu fac off-topic, anime-ul Hell Girl, l-am văzut de minim 3-4 ori. Însă nu am reuşit de cât primul sezon. Deci nu cunosc prea multe acţiuni şi subiecte din el. L-am adorat până la un momen'dat c'nd amînceput să mă plictisesc, personajele erau bine configurate, dar parcă mişcările lor îmi provocau somn O___o.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Info Empty
MesajSubiect: Re: Info   Info Empty

Sus In jos
 
Info
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Info
» İnfo anime^_^

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Lovely-Anime :: Anime :: HellGirl-
Mergi direct la: